O nas

MIĘDZYSZKOLNY UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY

WISEŁKA SOLEC KUJAWSKI

Zasady rekrutacji

Zasady są proste. KTO CHCE GRAĆ PRZYCHODZI. Do naszego klubu można dołączyć na każdym treningu. Później, po paru treningach wiemy kto jaki ma potencjał do grania. Bywa tak, że rodzice przyprowadzają swoje pociechy, aby się trochę poruszały. Są i tacy, którzy widzą swoje niedoścignione ambicje z młodości, ale także są i tacy, którzy wiedzą więcej od trenerów i tu pojawia się problem dla trenera, dziecka i rodzica. 

Kadra trenerska

Próbujemy mieć kadrę trenerską, która sie szkoli i nabywa nowe doświadczenia. To się udaje. Nasi trenerzy maja kursy K-PZPN, jeździmy na szkolenia, uczestniczymy w sympozjach i dokształcamy się praktycznie na okrągło, aby nasze pociechy jak najlepiej grały i zeby trening był nie tylko zabawą, ale i pracą nad swoim charakterem.

Geneza i historia klubu

Pomysł utworzenia klubu zrodził się przypadkowo. Z racji chęci dostania się do Gimnazjum Sportowego przy WKS ZAWISZA mojego syna Mikołaja wożąc go na treningi podpatrywałem grupy maluchów, które szły na trening z rodzicami z piłką pod pachą uchachane, że idą na zajęcia. W głowie zaświtał pomysł utworzenie Przedszkola Piłkarskiego przy soleckim klubie UNIA, gdzie razem z Danielem mieliśmy ekipę chłopaków w wieku młodzika. Niestety nasi przełożeni nie byli zainteresowani naszym pomysłem. Podjąłem decyzję o odejściu z klubu Unia i założeniu Przedszkola na własny rachunek. Po jakimś czasie dołączył Daniel wyrzucony z klubu Unia. Początki przerosły nasze oczekiwania. Na pierwszych zajęciach pojawiło się ponad 30 dzieciaków w różnym wieku, co nas bardzo cieszyło, ale i przerażało. Później była rotacja – jedni odchodzili, drudzy przychodzili. Podjęliśmy decyzję o stworzeniu Stowarzyszenia. Zebraliśmy ekipę rodziców, zrobiliśmy zebranie i został powołany do życia Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy WISEŁKA Solec Kujawski.

Od tego czasu bardzo dużo się zmieniło. Mamy grupy podzielone na roczniki, które uczestniczą w rozgrywkach K-PZPN. Najmłodszych zawsze próbujemy zgłaszać do turniejów lub lig regionalnych, aby się ograły. Zasada moja jest prosta: JAK NAJWIĘCEJ GRANIA, co skutkuję efektami od 5 lat. Przez 5 lat dorobiliśmy się  setek pucharów, medali, mamy dwóch zawodników w Akademii Młodych Orłów, w tym roku [2015] mamy 5 zawodników w klasie sportowej OSSM przy K-PZPN, dwóch zawodników odchodzi do WKS ZAWISZA Bydgoszcz – czyli sukcesy są!

Filozofia
Z mojej strony mogę dodać, że  zawsze będę pomagał zawodnikom, którzy chcą się rozwijać w sporcie. Nie interesują mnie osobiście koneksje rodziców. Jeżeli widzę, że zawodnik chce coś osiągnąć zawsze mu pomogę. Taka jest dewiza naszego klubu. Najważniejszy cel, który chcę osiągnąć w naszym mieście to WIELKA RODZINA. To jest moje marzenie, aby wszyscy, którzy zawodnika lub zawodniczkę znają chociaż z widzenia, po jakimś czasie powiedzieli: „Tak, widziałem jak zaczynali, a teraz są tak wysoko.

MOTTO WISEŁKI bardzo proste: „NIECH SIĘ DZIECIAKI BAWIĄ, A RODZYNKI IDĄ DALEJ
Robert Wilczarski, 21.07.2015